Решение Киевского горсовета № 903/9073 от 26.03.2020 г.

7 апреля, 2020 Правовые новости

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
X сесія VIII скликання

РІШЕННЯ
від 26 березня 2020 року 903/9073

Про деякі питання нарахування орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, плати за право тимчасового користування місцями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для розміщення рекламних засобів
Відповідно до статей 327, 726, 762 Цивільного кодексу України, Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про оренду державного та комунального майна», статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пункту 32 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року N 2067, Положення про оренду комунального майна територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради «Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва» від 21 квітня 2015 року N 415/1280 (у редакції рішення Київської міської ради від 06 грудня 2018 року N 253/6304), враховуючи введені обмежувальні заходи щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з метою зменшення фінансового навантаження на орендарів майна територіальної громади міста Києва Київська міська рада вирішила:

1. Тимчасово, на строк з моменту набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 N 211 (далі — Постанова) та до 31.07.2020 встановити орендну плату за оренду майна територіальної громади міста Києва у розмірі 50 % від розміру орендної плати, визначеної у договорах оренди, укладених до набрання чинності цим рішенням.

2. Тимчасово, на строк з моменту набрання чинності Постановою та до 31.07.2020, у випадку неможливості використання об’єкта оренди у зв’язку з введенням обмежувальних заходів, передбачених Постановою, про що орендар має повідомити орендодавцю та підприємству-балансоутримувачу (за наявності), встановити орендну плату за оренду майна територіальної громади міста Києва у розмірі 1 (одна) гривня незалежно від розміру орендної плати, визначеної у договорах оренди.
Письмове повідомлення про неможливість використання об’єкта оренди направляється орендарем орендодавцю та підприємству-балансоутримувачу (за наявності) протягом 10 робочих днів з дати набрання чинності цим рішенням.
У випадку, якщо до закінчення строку, визначеного абзацом 1 цього пункту, орендар отримує можливість та має намір використовувати об’єкт оренди, таке використання здійснюється лише після письмового повідомлення про це орендодавцю та підприємству-балансоутримувачу (за наявності). З моменту направлення вищезазначеного повідомлення до орендаря застосовується пункт 1 цього рішення.
У випадку направлення орендарем повідомлення про неможливість використання об’єкта оренди та не направлення повідомлення, передбаченого абзацом 3 цього пункту, та подальшого встановлення орендодавцем та/або підприємством-балансоутримувачем протягом строку, зазначеного в абзаці 1 цього пункту, факту використання орендарем об’єкта оренди — орендна плата підлягає нарахуванню та сплаті в повному обсязі, передбаченому договором оренди.

3. Тимчасово, до 31 липня 2020 року, встановити плату за право тимчасового користування місцями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на транспорті комунальної власності у розмірі 50% від визначеної у договорах тимчасового користування місцями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для розміщення рекламних засобів, що укладаються, та укладених до набрання чинності цим рішенням.

4. Застосування цього рішення не потребує внесення змін до договорів оренди майна територіальної громади міста Києва та договорів тимчасового користування місцями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, для розміщення рекламних засобів.

5. Доручити Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) передбачити при коригуванні бюджету міста Києва на 2020 рік для керуючих компаній, які обслуговують житловий фонд міста Києва та є балансоутримувачами нежитлових приміщень, додаткове фінансування у зв’язку з прийняттям цього рішення.

6. Це рішення застосовується з дати набрання чинності Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19».

7. Оприлюднити це рішення у порядку, встановленому законодавством України.

8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань власності.

Київський міській голова Віталій КЛИЧКО

Метки:

Добавить комментарий